خانه / خودت را بشناس / الگوی شما کیست ؟ کشف رسالت فردی ۵

الگوی شما کیست ؟ کشف رسالت فردی ۵

 

الگوی شما کیست ؟شاید ذهن شما با شنیدن نام الگو، سریع یاد مباحث اخلاقی توی مدرسه می افته،که البته موضوع بحث ما در این نوشته این نیست.اما خب الگو در هر زمینه ای می تونه باشه و حتی به نظر خودم بهتر هست آدم در هر زمینه ای حداقل یک الگوی عالی داشته باشه.

حالا اصلن این الگو به چه دردی می خوره؟وقتی می پرسند الگوی شما کیست ؟و من بگویم مثلا” فلانی و فلانی.داشتن این الگو ها در ذهن چه فایده ای داره؟

جواب این هست که وقتی شما شخص یا اشخاصی را الگوی خودتون قرار دهید (واقعا” الگوی شما باشند نه اینکه به زبان باشه) سعی می کنید که مثل آنها رفتار کنید.در واقع سعی می کنید که در رفتار ،گفتار و حتی حرکات بدن شبیه آنها باشید.و این تقلید در بلند مدت باعث میشه که آن رفتار یا گفتار جزئی از شخصیت شما بشه و از آن به بعد شما را با آن ویژگی می شناسند.

متاسفانه خیلی از افراد بیشتر طرز بیان یا بعضی از حرکات یک بازیگر معروف را که به تازگی فیلمش را دیده اند تقلید می کنند و این نه تنها مفید نیست بلکه باعث میشه آنها از خود واقعی شان دور شوند.اما ای کاش به جای این تقلید غلط سعی می کردند که از یک الگوی مناسب تقلید کنند.

اینکه گفتم بهتره در هر زمینه ای حداقل یک الگوی عالی داشته باشید نیز به همین خاطر بود.چون وقتی شما در هر زمینه از زندگی خود الگو های عالی داشته باشید و سعی کنید که رفتارهای مناسب آنها را داشته باشید به این ترتیب همه جنبه های زندگی شما به آرامی دچار تغییرات مثبت و موثری می شوند.

« ادامه این مطلب فقط برای کاربران ویژه قابل مشاهده است »

برای دریافت اشتراک ویژه اینجا کلیک کنید.

درباره ی مهدی دادخواه تهرانی

مهدی دادخواه تهرانی
من مهدی دادخواه هستم.من در این سایت به شما کمک می کنم که خودتان را بهتر بشناسید،علاقه مندی خود را پیدا کنید و پس از آن از زندگی خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =