خانه / خودت را بشناس / چرا ما به این دنیا آمده ایم | همه ما دارای یک هدف خاص هستیم

چرا ما به این دنیا آمده ایم | همه ما دارای یک هدف خاص هستیم

چرا ما به این دنیا آمده ایم ؟ این سوالی بود که مدت‌ها تو ذهن من بود و جواب‌هایی که پیدا می‌کردم خیلی من را راضی نمی‌کرد.از طرفی در دورانی بود که هنوز علاقه‌مندی خودم را پیدا نکرده بودم و سرگردان و بلاتکلیف در حال گذران زمان بودم.

احتمالا” این سوال هم برای شما پیش آمده باشه که چرا ما به این دنیا آمده ایم ؟ هدف از خلقت ما چی بوده ؟ شاید پیش خودتون می‌گویید که آخه ما که کاری از دستمون بر‌نمیاد،به درد جامعه نمی‌خوریم،پس چرا ما به این دنیا آمده ایم ؟ و سوالاتی از این دست…

خب من به یک جوابی رسیدم که هم خودم را قانع کرد و هم ارتباط با خودشناسی و یافتن علاقه‌مندی داره و به نظر خودم این جواب دلیل بهتری است برای این سوال:

چرا ما به این دنیا آمده ایم ؟

همه ما بر اساس یک هدفی که از قبل برای ما تعیین شده است به این دنیا پا می‌گذاریم  و قرار است که هر کدام از ما به آن هدف برسیم و ماموریتی که به ما محول شده بود را به سرانجام برسانیم.

اما این هدف و ماموریت جایی برای ما ثبت نشده که وقتی به دنیا آمدیم آنرا ببینیم و در پی اجرای آن هدف برویم.اما به صورت خیلی ماهرانه‌ای  در دل ما جایگذاری شده تا خودمان به آن دسترسی پیدا کنیم و آن را عملی نماییم.

آن هدف و ماموریت هم چیزی نیست جز همان علاقه‌مندی ما.در واقع انجام آن کاری که شما به آن علاقه‌مند هستید همان هدف از خلقت شما می‌باشد که وظیفه دارید آن را اجرا نمایید.

اینکه من در مطالب قبلی بارها گفته‌ام که تو این دنیا هیچ کس بدون علاقه‌مندی نیست و هر کسی برای هدفی خلق شده در واقع همین موضوع هست.

در تعجب هستم از افرادی که هر روز می‌گویند آخه چرا ما به این دنیا آمده ایم ؟مابه هیچ دردی نمی‌خوریم،پس بهتره که بریم و خیلی مزاحم این دنیا و آدم‌هاش نباشم و …

صحبت‌های از این دست فقط نشون میده که چقدر آدم‌ها از خودشون بی‌اطلاع هستند.فقط نشون از اعتقادات پوچ‌شون داره.

به نظر من تو این دنیا همه و همه دارای هدف هستند و باید حتما” حتما” اون هدف را از درون خودشون پیدا کنند و به دنبال اجرای اون باشند و لاغیر.

پیدا کردن هدف هم کار سختی نیست و هدف من هم در این سایت کمک به شناخت همین هدف و رسالت شما می‌باشد.کافیه فقط مدتی زمان صرف مطالعه مطالب این سایت کنید  و تمرینات آن را انجام دهید تا ببینید که شما هم دارای یک هدف خاص و ویژه هستید.

علاقه مندی شما همان رسالت و هدف از خلقت شماست.همان جایگاهی است که فقط شما باید در آن جایگاه قرار بگیرید.خدا هیچ کدام از مخلوقاتش را از سر تفریح یا به عنوان نخودی خلق نکرده.همه ما ارزشمند هسیتم.همه ما مهم هستیم.فقط کافیه که اون هدف را پیدا کنیم و به دنبال آن باشیم.که برای پیدا کردن رسالت و هدف‌تون باید به درون خودتون نگاه کنید.نه اینکه از دیگران بپرسید و ازآنها بخواهید به شما بگویند که چه کاری انجام دهید.

جالب اینجاست که آنقدر تنوع این علاقه مندی و رسالت افراد دنیا زیاد است که همه‌ی نیازها و جایگاهها را پوشش می‌دهد.مثلا” در یک مستند با افرادی آشنا شدم که عشق و علاقه‌شان دیدن مواد مذاب درون کوه‌های آتشفشان و آن هم از نزدیک و در لحظه فوران بود.به قول یکی از آنها آنقدر این هدف برای آنها مهم بود که اصلن نگران از دست دادن جانشان نبودند و هیچ چیز در این دنیا آنها را اینقدر راضی نمی‌کرد.

پس می‌بینید که حتی در این جایگاه نه‌چندان شناخته شده (که خیلی از ما ها اصلن نمی‌دونستیم که همچین افراد و همچین کاری هم وجود داره ) یه آدم را خدا با این هدف خلق کرده و اتفاقا” افرادی مثل اینها که هم خود را شناختند و هم علاقه مندی و هدف‌شان را،چقدر به دنیا و مردم آن کمک کرده‌اند.

به قول فیلم مارمولک “به ازاء هر نفر یک راه برای رسیدن به خدا وجود دارد” .شما فقط باید همت به خرج دهید،تمرینات گفته شده در بخش علاقه مندی را انجام دهید،علافه مندی خود را پیدا کنید و به دنبال انجام آن باشید.

 

 

درباره ی مهدی دادخواه تهرانی

مهدی دادخواه تهرانی
من مهدی دادخواه هستم.من در این سایت به شما کمک می کنم که خودتان را بهتر بشناسید،علاقه مندی خود را پیدا کنید و پس از آن از زندگی خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 7 =